Stowarzyszenie Mieszkańców Dzielnicy Pakosz

O nas

Jesteśmy autentycznym ruchem społecznym zrodzonym z protestu przeciwko arbitralnym i szkodliwym planom rozbudowy tzw. południowej obwodnicy śródmieścia Kielc. Nie ograniczamy naszego protestu tylko do tej inwestycji ponieważ problemy komunikacyjne ma całe Miasto, które jest zatruwane i rozjeżdżane przez Tiry.

Poprowadzenie obwodnicy dla tirów przez centrum i ostatnie w Kielcach zielone płuca miasta jest chorym pomysłem.

Najlepszym i stosowanym na całym świecie rozwiązaniem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Miasta. Jak pokazuje doświadczenie, znaczna część ruchu lokalnego również korzysta z takich rozwiązań, które są może nieco dłuższe, ale bardziej komfortowe. Działamy w tym kierunku przekonując, do tego rozwiązania RADĘ MIASTA Kielce oraz instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska.

To oczywiste rozwiązanie jest zawarte w kilku kluczowych dokumentach, zamówionych przez Urząd Miasta za pieniądze podatników, jako cel strategiczny. W oparciu o zalecenia zawarte w tych dokumentach, Prezydent Miasta powinien budować również komunikacyjne plany rozwoju Kielc.

Dlaczego buduje je od końca zamiast zacząć od wyprowadzenia ruchu tranzytowego z Miasta wie chyba tylko Prezydent.

My jako społeczeństwo mamy prawo oczekiwać, abyśmy byli traktowani podmiotowo. To my tu mieszkamy, to my oddychamy tym powietrzem, to my płacimy za ekspertyzy, to nasze zdrowie i życie jest narażane przez takie decyzje.

Oczekujemy poważnej dyskusji o kierunkach rozwoju komunikacyjnego Miasta z nami, a nie ponad nami.

Jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym, wpisanym do rejestru prowadzonym przy Prezydencie Miasta Kielce w dniu 12.12.2014r. Działamy zgodnie z regulaminem /link/ zatwierdzonym przez Walne Zgromadzenie Członków. Jeśli mieszkasz w rejonie objętym planowaną inwestycją „południowa obwodnica śródmieścia Kielc” i popierasz nasze cele określone w regulaminie, zapisz się do nas /kontakt/.NAPISZ DO NAS

email: stowarzyszeniepakosz@onet.pl
tel: 600 297 809


[contact-form-7 id="37" title="Contact page"]

Apelujemy do mieszkańców ul. Jesionowej i os. os. Konopnickiej, Wichrowe Wzgórze, Słoneczne Wzgórze: przyłączcie się do nas, zorganizujcie się i walczcie o wschodnią obwodnicę miasta. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego przez Sitkówkę-Nowiny pomoże Wam tylko w części rozwiązać problem ruchu tranzytowego. Czekamy na Wasz odzew.